Aipobyt

From RoboWiki
Jump to: navigation, search

kamil.szabo zavinac gmail.com

Robot sa pohybuje pomocou 4 poháňacích kolies, z ktorých každé je zároveň smerové s voľnosťou 360 stupńov (po 1.8 stupňových krokoch). Aspoň taký je predpoklad pri použití plánovaných krokových motorov. Konštrukcia je prevažne z hliníka a ocele. Jeho senzorová výbava obsahuje sonar, infradiaľkomery, kompas, pasívny infrasenzor a kameru (v blízkej budúcnosti pribudne druhá). Ako komunikačné rozhranie bude použití Bluetooth. (všetko mám už zakúpené, len to treba poskladať). Čo sa týka riadiacej časti, ako drivery na motory a rozhrania pre senzory pravdepodobne použijem AVR-ká, zatiaľčo o obraz, komunikáciu a riadenie sa bude starať zatiaľ jedna z výkonnejších 8051, neskôr však plánujem prejsť na DSP.

Ukážky technických dokumentácií

VYKRES.JPG

Takto vyzerá podvozková časť s použitím plánovaných krokových motorov, vyobrazené sú základné rozmery.

RENDER.jpg

To isté ako na predošlom akurát 3D.

Fotky

Robot1.jpg

Takto vyzerá vidlica s kolesom závesom, osou. Este tam niesu ložiská tak to nieje ešte vycentrované, ani závity na uchytenie motorov ešte niesú navŕtané, keďže motory budem z ekonomických dôvodov mať pravdepodobne až okolo augusta.

Robot2.jpg

Takto vyzerá naživo podvozok, keďže zváraný, už nebude hrkať ako moje predošlé roboty :-).

Robot3.jpg

Takto vyzerajú naživo ostatné diely.

Plán do budúcnosti...

Najskôr bude treba doupravovať niektoré diely, ktoré sa v niektorých detailoch líšia od výkresov. Po lete plnom brigád plánujem zakúpiť motory a spraviť drivery, zdroje k motorom, a navrhnúť "počítač".